Dôležité vystúpenia

Vystúpenie na prezentácii SZUŠ v priestoroch Starej radnice na Hlavnej 59, Košice - 28. október 2009

Ako minulý rok aj teraz sme dostali možnosť prezentovať svoju tanečnú školu ako súčasť SZUŠ Starozagosrká 10, Košice. Spolu s detskými folklórnými súbormi Železiarik, Želiezko a Hanička sme pripravili tanečný program, v ktorom sme prezentovali svoju prácu. Predviedli sme lightový Figure Reel a stepový Show treble reel. Sú to úplne nové tance pripravené na novú plesovú sezónu. Dúfam, že budeme mať možnosť ich predviesť čo najčastejšie.

15. výročie SZUŠ - Košice, ŠD - 7. jún 2009

V Štátnom Divadle sa konala oslava 15. ročného trvania SZUŠ, ktorej súčasťou je aj Irish Dance Academy. Na túto veľkú slávnosť sme si pripravili niekoľko tancov a zaujímavosťou bolo, že 2 z nich boli na živú hudbu. Hrali nám žiaci SZUŠ, pre ktorých to bola tiež výzva popasovať sa s írskymi rytmami, keďže väčšinou hrajú klasiku alebo slovenskú ľudovú hudbu. Počas nácviku a zhrávok sme sa občas hľadali, hudba ušla tanečníkom alebo naopak, poprípade nám hudobník zabudol čo má vlastne hrať. Nakoniec to všetko perfektne dopadlo všetci boli úplne v synchróne tak ako to má byť. Prvý krát sme predviedli aj nový tanec Figure Dance a hneď to bolo na najkrajšej scéne v Košiciach. Pre mnohích to bolo prvé vystúpenie a pre ďalších to bolo prvé vystúpenie s novým tancom. Každý sa so svojou výzvou popasoval a výsledok bol krásny tanec a uznanie a aplauz obecentsva.

Za krásne fotky ďakujeme Tomášovy Linselovy.

Stavanie Májov - Košice, Dolná brána - 30. apríl 2009

Tohoročné Stavanie májov bolo pre nás už piate. Také malé výročie. Dopadlo skvelo. Pripravili sme si úplne nový tanec, ktorý mal viac prvkov show no neubrali sme na náročnosti krokov, techniky ani štýlu. K tomu sme si vybrali aj kostýmy. Tentokrát to neboli tradičné súťažné ale moderné s írskymi ornamentami. Dlho nám stáli v skrini a čakali na svoju príležitosť. Tohto roku nás nesklamala ani zvuková technika a hudba hrala presne tak ako mala. Možno si niekto pamätá aký sme s tým minulý rok mali problém. Vtedy sme vystúpenie ani nedokončili. Tentokrát sme boli odhodlané zatančiť aj na "sucho", t.j. na počítanie. Na šťastie to nebolo nutné. Dúfam, že na budúci rok nám to vyjde rovnako dobre.

Chcem tiež touto cestou poďakovať nášmu technickému podpornému teamu: Vierke Poráckej a Tomášovy Linselovy.

Výchovný koncert so ŽELEZIAROM na základnej škole na Luníku 9, Košice - 7. november 2008

Vystúpenie na prezentácii SZUŠ v priestoroch Starej radnice na Hlavnej 59, Košice - 29. október 2008

Tv JOJ - Bodka za Televíznymi Novinami, Košice - 22. jún 2008

Ako sa hovorí to najlepšie na konci. Toto vystúpenie nebolo len "Bodkou" za živými Televíznymi Novinami z Košíc, ale zároveň aj perfektnou BODKOU za našim školským rokom. Keď som prvý krát počula požiadavku TV JOJ na vystúpenie, tak mi nebolo všetko jedno. Predsa len je to naživo v televízii - aj keď my vlastne tančíme naživo vždy - 1 minúta tanca a priestor 3x3 metre. No a práve ten priestor bol problém. Ako sa do neho zmestiť, veď Írsky tanec nie je len hopsanie na mieste a robenie rámusu. Trochu sme sa s tým potrápili. Ivett sa tak veľmi snažila, že si počas nácviku tohto tanca zlomila nohu. Na šťastie sme ju vedeli nahradiť. Pre nás celé živé vysielanie a všetko pred tým bola zábava a skvelý zážitok. Všetci zo štábu aj z účinkujúcich boli milí a príjemný ľudia. Po vzhliadnutí videa nášho tanca musím pochváliť kameramanov a strih. Ten tanec bol nasnímaný úplne skvelo !!!!! Lepšie to už ani nešlo.

Stavanie Májov - Košice, Dolná brána - 30. 04. 2008

Vianočné vystúpenie pre zamestnancov Domova Mládeže Medická 2 Košice - 21. Decembra 2007

Vystúpenie pre Spoločnosť HUMANITA - 18. Decembra 2007

Súťaž tanečníckych schopností "o cenu Štefana Mráza" - Jumbo Centrum - 24. Novembra 2007

Súťaž folkloristov kde mi sme boli spestrenie v rámci programu kým sa odborná porota radila o poradí jednotlivích súťažných družstiev. Kedže obecenstvo boli väčšinou tanečníci, dokázali oceniť náš výkon a dostalo sa nám aj skvelého povzbudzovania počas tanca.

Výchovný koncert - Jumbo Centrum - 19. Novembra 2007

V rámci 13. ročníka Košických folklórnych dní sa konalo niekoľko výchovných koncertov pre materské, základné a stredné školy. Na jednom z nich sme sa zúčastnili aj mi a predviedli sme deťom 2 tance. Deti boli skvelé publikum a nám sa tančilo perfektne aj ked si jedna naša tanečníčka zlomila nohu priamo na pódiu. Dúfame, že sa postaví na nohy čo najskôr.

Autosalón na ľade - Steel Aréna Košice - 9. Novembra 2007

Vystúpenie na odovzdávaní cien majstrovstiev Slovenska v motosporte.

Imatrikulácia - Jumbo centrum - 8. Novembra 2007

Na tejto akcii sa predviedla Katka Sirotská ako sólistka a zatančila svojim novým spolužiakom intermediate Slip jig v perfektnom prevedení.

Vystúpenie pre USS Energetika - Dom Umenia - 12. 10. 2007

Stavanie Májov - Košice, Dolná brána - 30. 04. 2007

Český ples - 24. 2. 2007

Obecný ples v Seni - 17. 2. 2007

Vystúpenia v prestávkach basketbalových zápasov Slávia TU Košice v Extralige a Slovenskom pohári

  • Basketbalový zápas Košice versus Komárno v Košiciach, extraliga muži 06/07 - 6. 1. 2007
  • Basketbalový zápas, Slovenský pohár - 6. 12. 2006
  • Basketbalový zápas Košice versus Handlová v Košiciach, extraliga muži 06/07 - 2. 12. 2006
  • Basketbalový zápas Košice versus Spišská Nová Ves v Košiciach, extraliga muži 06/07 - 11. 11. 2006

Vianočná párty pre Molex - 15. 12. 2006

Vystúpenie ku Dňu matiek - GES klub v Košiciach - 13.06.2006

Bohatý kultúrny program sme spestrili predvedením dvoch írskych tancov. Prvý tanec bol softový "Primary Reel" v podaní Gabiky-"Maca" a druhý hardový "Garden of Daises" v podaní Ivanky a Katky.

Akcia na Jahodnej pri Košiciach - 26.05.2006

V rámci kultúrneho programu sme sa predstavili v štyroch vstupoch. Začali sme softovými tancami a pokračovali stepovými tradičnými tancami. Všetkým prítomným sa naša šou páčila, čo ocenili patričným potleskom. Nás potešilo, že aj tradičným írskym tancom sa nám podarilo pobaviť prítomú spoločnosť.

Stavanie Májov - Košice - 30.04.2006

Vystúpenie sa konalo pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici v Košiciach. Predviedli sme hardové (stepové) tance.

Naše vystúpenie bolo príjemným spestrením vystúpení skupín, ktoré sa prezentovali slovenským ľudovým folklórom. Podľa írskych tradícií sa tento deň oslavoval odchod zimy a príchod jari, sily, zdravia a lásky. Ako to už bývalo, všetci sa zabávali, hodovali a tancovali tradičné írske tance. My sa snažíme Vám priblížiť tento zaujímavý a náročný druh tanca aj pri takýchto príležitostiach.

Vystúpenie na akcii "Všetky cesty vedú do Košíc" - 27.04.2006

Akcia sa uskutočnila pred železničnou stanicou ako súčasť festivalu v rámci projektu Európsky vlak s hlavnými ideami:

  • oslava 2.výročia vstupu SR do EÚ
  • prezentácia Košíc a Košického kraja s ponukou pre Európu
  • účasť 100 účastníkov európskeho vlaku z Nemecka, Česka, Rakúska, Slovinska, Maďarska, Slovenska, Poľska, Francúzska, Lotyšska, Bieloruska, Ukrajiny, Rumunska, Gruzínska, Srbska a Grécka
  • sprievodné kultúrne akcie, diskusné fóra, konferencie, gastronómia a večerný koncert

Naši priaznivci a my tiež sme boli roztrpčení a sklamaní, pretože nám nebolo umožnené prezentovať hardový (stepový) tanec, napriek pôvodnému prísľubu dvoch vstupov našej skupiny. Náš druhý vstup bol zrušený...

Ples v kaviarni Slávia v Košiciach - 11.02.2006

Ples "cestárov" v Dome umenia v Košiciach - 28.01.2006

Večer tanca - 20.11.2005

Táto akcia bola uskutočnená v spolupráci so skupinou orientálneho tanca Šeherezáda. Úchvatné podanie írskeho tanca sa striedalo s írskou hudbou v podaní huslistky a ladnými orientálnymi tancami. Diváci v zaplnenej estrádnej sále TU Košice sa emocionálne zžili s írskou a orientálnou kultúrou.

Vystúpenie, Stavanie Májov na Hlavnej ulici v Košiciach - 30. 4. 2005

Vystúpenie v Arzenál Klube, Vianočná Molex párty - december 2003

Dni mesta Košice - 04.05.2003

Vystúpenie na pontóne na Jazere pri príležitosti Dní mesta Košice 2003. Prezentovali sme sa dvoma vstupmi - tradičným Cailí tancom a Baby Reel-om. Početnému obecentvu sa naše vystúpenie páčilo.